Jak zdać maturę z matematyki? Najlepiej z Dariuszem Kulmą

Jak zdać maturę z matematyki (Dariusz Kulma) to pytanie, które nurtuje wielu uczniów szkół średnich, którzy zbliżają się do egzaminu dojrzałości

Jak zdać maturę z matematyki (Dariusz Kulma) to pytanie, które nurtuje wielu uczniów szkół średnich, którzy zbliżają się do egzaminu dojrzałości. Jednak nie tylko – to także tytuł bestsellerowej serii książek Dariusza Kulmy, zdobywcy tytułu Nauczyciela Roku 2008. Wśród uczniów szkół średnich ogromną popularnością cieszą się jego książki: “Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym?” oraz “Jak zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym?”. Obie książki są świetnymi pomocami naukowymi w przygotowaniu do matury z matematyki.

“Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym?”

Jak głosi napis na okładce książki – “nie tylko dla humanistów”! “Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym?” pozwoli każdemu gruntownie przygotować się do matury z matematyki, niezależnie od stanu jego wiedzy. Nieważne, czy uczeń na bieżąco opanowuje materiał opracowywany na lekcjach, czy ma zaległości w nauce – każdy ma szanse uzupełnić braki w wiedzy z pomocą nieocenionej książki Dariusza Kulmy.

“Jak zdać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym?”

Książka skierowana jest do uczniów, którzy zamierzają zdawać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Może także być pomocą naukową potrzebną do własnego rozwoju w dziedzinie matematyki. Dzięki niej nawet osoby, które nie czują się zbyt pewnie, rozwiązując zadania matematyczne, mają szanse zdać na wysokim poziomie maturę na poziomie rozszerzonym.

Jakie treści są zawarte w książkach Dariusza Kulmy?

Obie książki zawierają po kilkaset zadań zbliżonych formą do zadań maturalnych i umożliwiających rozwinięcie potrzebnych na maturze umiejętności. Wszystkie zadania są przez autora tłumaczone, tak, że nawet nie mając zdolności potrzebnych do rozwiązania ich, można zrozumieć schemat rozwiązywania określonych zadań. Są oparte na najnowszej podstawie programowej, więc przygotowują do matury w najbardziej skuteczny ze z możliwych sposobów. W książce Jak zdać maturę z matematyki (Dariusz Kulma) wszystkie zadania tłumaczone są “krok po kroku” (https://www.taniaksiazka.pl/jak-zdac-mature-z-matematyki-2017-zr-dariusz-kulma-p-806657.html), natomiast w wersji przygotowującej do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym w ten sposób przedstawiona jest większość zadań. Dariusz Kulma wydał także dwie książki z arkuszami maturalnymi – również w wersjach przygotowujących do matury podstawowej oraz rozszerzonej. Pozwalają one rozwinąć zdolności matematyczne dzięki licznym, samodzielnie wykonywanym zadaniom. Dzięki pomocy, jaką są arkusze maturalne, uczeń może poznać sposób, w jaki są formułowane zadania maturalne i zrozumieć sposoby ich rozwiązywania.

School obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com